O projektu

Ve Vysočanech se kdysi pekl čerstvý chléb pro celé město. Zasloužila se o to hlavně rodina Odkolků, jejíž tradici známe dodnes. V areálu, který znal každý Pražan, pro vás nyní chystáme nadstandardní bydlení. K obrazu svému už ho můžete dotvořit sami. Tady můžete žít přesně tak, jak chcete vy. Ve špičkových prostorech si každý najde to své. Mladý pár ocení dobře dostupný menší byt, velká rodina tu najde bezpečný domov.

Cílem revitalizace bývalých pekáren je otevřít celé území lidem a vytvořit prostor, kde se každý bude cítit příjemně a bezpečně. Vedle různých variant bydlení zde přibudou nové parky, hřiště, kavárna či školka.

Spojení historického odkazu s moderním přístupem k bydlení – to je náš recept na skvělé místo k životu.

V Metrostav Development si zakládáme na tom, že budujeme promyšlené stavby. A Vysočanský mlýn nebude výjimkou.

Architekti projektu

Podobu Vysočanského mlýna navrhla společnost City Work Architects. „Uvědomujeme si historickou hodnotu místa, proto plánujeme zachovat současný charakter zástavby i samotné kusy historie, což je například zeď mlýna, komín a administrativní budova. Tyto prvky tvoří určitou identitu a připomínku původního areálu pekáren,“ říká architekt projektu Juraj Sonlajtner. Jedním z důvodů zachování původní architektury je jméno Huberta Gessnera, který stál za podobou celého areálu. Vídeňský architekt českého původu patří k největším osobnostem první poloviny 20. století.